.    Vážení zákazníci, predajňa aj eshop bude od 5.7. - 7.7.2023 UZAVRETÁ!

BRYZA Žľab, plastový žľab Ø 100 mm, dĺžka 3M, červená RAL 3011

Plastové žľaby BRYZA sa vyznačujú jednoduchou montážou, nízkou cenou a hmotnosťou. Okrem toho sú stálofarebné a nevyžadujú špeciálnu údržbu, ako je to v prípade lakovaného zinku.
BRYZA Žľab, plastový žľab Ø 100 mm, dĺžka 3M, červená RAL 3011
Novinka
Akcia
Odporúčame
Celková cena10,81 EUR s DPH
Kúpiť
Odber v násobkoch 1 ks
Cena za ks 10,81 EUR s DPH
Máme skladom 11 ksihned k odběru
Kód61-013VýrobcaBRYZAZáruka10 rokov

Žľab, plastový žľab Ø 100 mm, dĺžka 3M, červený RAL 3011

Plastový odkvapový systém BRYZA je na európskom trhu od roku 2004. Vďaka technickým znalostiam výrobcu a použitiu moderných technológií sa spoločnosti BRYZA podarilo vytvoriť vysokokvalitný odkvapový systém, ktorý nemá v Európe konkurenciu. Výrobky z PVC sa vyznačujú nízkou hmotnosťou, dobrou odolnosťou voči poveternostným vplyvom, farebnou stálosťou povrchu potvrdenou laboratórnymi testami a skúškami starnutia.


Bryza je kompletný odkvapový systém

Kompletný sortiment tvoria žľaby s priemermi 75, 100, 125 a 150 mm, ako aj zvody s priemermi 63, 90 a 110 mm. Montáž odkvapového systému je veľmi jednoduchá a zvládne ju každý zručný používateľ. Ponúkame celkom osem farebných variantov, aby sme vyhoveli všetkým požiadavkám našich klientov.

Rozmery žľabu:

rozměr žlabu

Rozmery vedenia:

Farebné variácie:


Akú veľkosť potrebujete?

Pri výbere veľkosti odkvapového systému sa uistite, že dokáže dostatočne odvádzať vodu zo strešnej krytiny. Musíte vypočítať tzv. účinnú plochu strechy, ktorá bude odvádzať dažďovú vodu do žľabov a zvodov. Pri výpočte účinnej plochy strechy použite vzorec (A+B/2) x C

výpočet střešní plochy

A - Vodorovná šírka strechy po hrebeň

B - Výška strechy

C - Dĺžka strechy (hrebeň)

tabulka pro výběr okapu a svodu

Všetko o výbere správnej veľkosti žľabu si môžete prečítať aj v našom článku: Ako vybrať správnu veľkosť žľabu a zmerať rozvinutú šírku.


Inštalácia plastového žľabu

Správna inštalácia odkvapového systému z PVC zaručuje dlhodobú odolnosť ochrany a spoľahlivú prevádzku aj v náročných poveternostných podmienkach.

minimální teplota

Správne umiestnenie žľabov

Správna inštalácia musí chrániť zvody pred snehom, ktorý steká zo strechy. Horný okraj žľabu (návnada) by nemal vyčnievať nad strešný nadstavec znázornený na obrázku.

přesah střechy

Inštalácia háčikov

Plastové alebo kovové háčiky pripevnite na koľajnice alebo krokvy. Vzdialenosť medzi hákmi by mala byť 40-50 cm. Okap by mal mať sklon smerom k odkvapu minimálne 2 mm na 1 m.

instalace háků

Rezanie žľabov

Jemnou pílou odrežte žľab na vhodnú dĺžku v pravom uhle.

řezání žlabů

Montáž žľabov na hákoch

V prípade plastových a kovových háčikov by sa mal proces inštalácie začať vložením konca háčika do navíjača a následným položením háčikov.

instalace žlabu

Montáž kotla a spojky žľabu

Kotol v plastovom odkvapovom systéme funguje podobne ako odkvapová spojka. Nevytvára otvor v žľabe, ale končí 5 mm pred odtokovým žľabom a začína 5 mm za odtokovým žľabom. Preto je potrebné plánovať dopredu pre žľab a podľa potreby žľab skrátiť. To znamená, že v kotle je vždy prípojka žľabu.

montáž kotlíku

Montáž hlavy žľabu

Montáž čelnej steny žľabu by sa mala začať vložením nábežnej hrany (návnady) do čelnej steny. Následne môžete pripevniť čelnú stranu k zadnej strane žľabu.

montáž čela žlabu

Inštalácia prívodu kotla

Vždy je potrebné dostať sa z odkvapu na fasádu pomocou zvodu. Na to budeme musieť do žľabu umiestniť odkvapovú misku a potom postupne namontovať koleno, rúru (v závislosti od vzdialenosti) a koleno. Týmto spôsobom sa dostaneme na fasádu a potom môžeme pokračovať zvodom na zem ku geigeru.

s-koleno

Montáž puzdra na fasádu

Ku každej zásuvke je potrebné zakúpiť aj hmoždinku, ktorá je potrebná na upevnenie zásuviek. Najskôr je potrebné naplánovať rozstupy medzi zásuvkami, ktoré by mali byť maximálne 2-2,5 m od seba. Potom treba do fasády vyvŕtať otvor na veľkosť hmoždinky a pripevniť ju k fasáde. Následne sa na tŕň pridá objímka a do objímok sa vloží spádová rúra.

montáž svodu


Rozmery žľabu

Priemer

A (mm)

B (mm)

L (m)

75 mm 75 57 3m, 4m
100 mm 100 75,6 3m, 4m
125 mm 125 94 3m, 4m
150 mm 150 113,2 3m, 4m

rozměry plastového žlabu

Priemer100 mm
Dĺžka3 m
FarbaČervená RAL 3011
DruhŽľab, odkvap
MateriálPlast
VariantDĹŽKA 3 M
VýrobcaBRYZA
Popis
Záleží nám na vašom súkromí

Súbory cookie zabezpečujú fungovanie webovej stránky a umožňujú nám ju ďalej zlepšovať. Reklamy sa môžu zobrazovať aj na iných stránkach. Ak súhlasíte, kliknite na tlačidlo Povoliť všetko.

Povoliť všetkoPodrobné nastavení