Difúzna fólia Jutadach 150 g s 2 aplikačnými pásmi

Difúzna fólia Jutadach 150 g s 2 aplikačnými pásmi
Celková cena124,0 EUR s DPH
Kúpiť
Odber v násobkoch 1 balenie
Cena za balenie 124,0 EUR s DPH
Máme skladom 4 balenieihned k odběru
Kód5315,14aVýrobcaKlöberZáruka24 mesiacov

Difúzna membrána Jutadach 150g 2AP (kontaktná)

Fólia sa používa ako podstrešná paropriepustná doplnková hydroizolácia na ochranu strechystrešnej konštrukcie, tepelnej izolácie a podkrovia pred nepriaznivými vplyvmi, ako je dážď, vlhkosť spôsobená dažďom a snehom. Vysoká paropriepustnosť zabezpečuje odparovanie vodných pár z interiéru.

Čo presne znamená 2AP ?

Skratka alebo označenie 2AP nám hovorí, že fólia je vybavená tzv. Aplikačnou páskou, zjednodušene povedané, na jednom okraji je nalepená obojstranná lepiaca páska, ktorá výrazne zjednodušuje a urýchľuje montáž strešnej fólie.

Kedy je vhodné použiť aplikačnú pásku?

Vždy sa používa, ak je sklon strechy menší ako 22 stupňov. iný prípad je, ak má fólia Jutadach pôsobiť aj ako veterná bariéra, ak má fólia slúžiťako dočasné riešenie, na ktoré sa napríklad po zime položí finálna strešná krytina, odporúčame túto fóliu kvôli jej tesnosti proti nežiaducemu zatekaniu do budovy.

Použitie Jutadach 150g 2AP

Rozsah použitia je veľmi široký, najmä pre všetky šikmé strešné konštrukcie, či už ide o vežePoužíva sa ako doplnková hydroizolácia a ako veterná bariéra. Môže sa použiť aj na zvislé opláštenie bez UV žiarenia - plné opláštenie.Samolepiaca aplikačná páska je obzvlášť užitočná pri zvislých konštrukciách.Jutadach sa odporúča aj ako tepelnoizolačná ochrana na vonkajšie zateplenie obvodových stien budov so skladaným obvodovým plášťom. Membrána nesmie byť vystavená UV žiareniu, a to ani pri rozptyle cez rôzne osvetľovacie otvory, ako sú vikiere, strešné okná alebo osvetľovacie dosky.To by mohlo narušiť jej funkciu.

Jutadach montáž 150g 2AP

Fólie Jutadach sa kladú horizontálne alebo vertikálne, vždy potlačenou stranou fólie smerom k strešnej krytine. Pokládka sa začína od odkvapového žľabu smerom k hrebeňu. Prekrytie fólie by malo byť približne 10 cm v závislosti od sklonu strechy (pri nákupe je potrebné počítať s tým, že budete potrebovať 10 % fólie na viac ako je veľkosť strechy v m2). Na zabezpečenie vodotesnosti je fólia vybavená samolepiacou aplikovanou páskou. pri realizácii sa fólia (pásy) nesmie prehadzovať ani naťahovať šikmo, aby na materiáli vznikali vlnky. Fólia sa pribíja nekorodujúcimi klincami s plochou hlavou alebo sa môže použiť mechanická sponkovačka (sponkovacie kladivo) so sponkami. Na spodnom okraji strechy pri odkvape by sa mala fólia prilepiť k odkvapovej fólii samolepiacimi páskami JUTADACH SP 38(s presahom) alebo JUTADACH SP SUPER, ktoré sa však lepia z vonkajšej strany.Pre dobrú funkčnosť je potrebné zachovať aj správnu cirkuláciu vzduchu, preto by sa mali na strešnú krytinu zabezpečiť dostatočné vetracie prvky.

Rozmer rolky je 1,5 m x 50 m, čo znamená 75 m2 a celková hmotnosť je 12 kg.

VýrobcaKlöber
JUTADACH 150 je trojvrstvová hydroizolačná fólia. Skladá sa z difúznej fólie a dvoch vrstiev netkanej polypropylénovej textílie. JUTADACH 150 je vhodná na použitie ako kontaktná alebo bezkontaktná podstrešná difúzna fólia v systémoch šikmých striech bez debnenia. Zloženie membrány zabezpečuje dobrú vodotesnosť pri daždi. JUTADACH 150 odvádza vodné pary z konštrukcie a vytvára uzavretý systém tepelnej izolácie, ktorý je chránený pred dažďom, snehom, prachom a vlhkosťou. JUTADACH 150 je vhodný na montáž do šikmých strešných systémov zo skladaných hlinených, betónových, vláknocementových, keramických a bridlicových krytín. JUTADACH 150 možno použiť na zvislých stenových konštrukciách ako vetrolam. Minimálny možný sklon strechy je 17° (nižšie sklony sú možné po konzultácii s technikom JUTA) 75 m2 / 1 rolka, farba potlače modrá
PopisPodrobnosti
Záleží nám na vašom súkromí

Súbory cookie zabezpečujú fungovanie webovej stránky a umožňujú nám ju ďalej zlepšovať. Reklamy sa môžu zobrazovať aj na iných stránkach. Ak súhlasíte, kliknite na tlačidlo Povoliť všetko.

Povoliť všetkoPodrobné nastavení