Tytan Professional: stavebná chémia pre vaše projekty!

Tytan professional - spolehlivost a kvalita stavební chemie

<!-- [if (gte mso 9)|(IE)]>

Tytan Professional - špecialista na stavebnú chémiu

Spoločnosť Tytan Professional si získala povesť spoľahlivého a profesionálneho výrobcu výrobkov pre stavebníctvo a dokončovacie práce. Snaží sa zákazníkom ponúkať ľahko použiteľné, inovatívne a bezpečné výrobky. Zloženie výrobkov je špecifické pre danú krajinu, keďže sa zohľadňujú poveternostné podmienky a technológia výstavby.


Tmel - nie je tmel ako tmel

Od značky Tytan ponúkame niekoľko variantov tmelov, najmä strešných, ktoré ocenia nielen klampiari. Pomôžeme vám ich spoznať, aby ste si mohli vybrať ten správny variant.

Strešné tmely

Strešné tmely, známe aj akoklampiarske tmely, sa používajú na utesnenie a ochranu spojov všetkých typov strešných krytín. Môžu sa použiť aj na opravu všetkých trhlín a prasklín v streche. Vyznačujú sa vynikajúcou priľnavosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Môžete ich použiť aj na utesnenie škár v komínoch, vikieroch, strešnýchViac informácií o možnostiach spájania odkvapov si môžete prečítať v našom článku.

Ponúkame 4 varianty strešných tmelov:

Možnosť Použite Hlavné výhody
Tytan strešný tmel , čierny Je vhodný na utesnenie, opravu, renováciu a ochranu škár a trhlín na všetkých typoch strešných krytín, najmä na asfaltových strešných krytinách. Široké použitie v strešných aplikáciách,vynikajúca priľnavosť k suchým a mokrým povrchom,odolnosť voči zápachuvysoké a nízke teploty (od -50ºC do +90ºC), odolnosť voči prírodným vplyvom a UV žiareniu
Tytan strešný tmel ,strieborný Vhodná na opravu, tmelenie a renováciu škár, spojov a trhlín na všetkých strešných plochách. Široké spektrum použitia na strešné krytiny, vynikajúca priľnavosť k suchým a mokrým strešným krytinám, vysoká odolnosť proti starnutiu a UV žiareniu.

Tytan strešný tmel, transparentný

Vhodný na strešné škridly a spoje, na opravu a renováciu strešných spojov alebo utesnenie žľabov. Vhodný na použitie pod vodou, nízky zápach, nefarbí materiály, vysoká chemická odolnosť.

Tytan strešný tmel, špecializovaný , transparentný

Vhodný na tesnenie kovových strešných krytín, keramických škridiel, vlnitých a trapézových plechov. Lepenie strešných fólií a asfaltových pásov za studena. Vysoká odolnosť proti starnutiu, použitie aj pri nízkych teplotách (-10 °C) a povrchoch úplne pod vodou, vysokávýborná priľnavosť na všetky podklady, možnosť premaľovania, odolnosť voči plesniam.

Strešný tmel si preto vyberiete podľa materiálu strešnej krytiny, nárokov na spoj alebo klimatických podmienok. Špecializovaný tmel, ktorého základom je vinylový polymér, zabezpečuje plasticky pružný spoj, a preto je vhodný pre spoje s vysokými nárokmi na dilatáciu. Vždy je dobré prečítať si technické listy výrobku, kde sú uvedené vhodné povrchy na aplikáciu. Tie sa vždy nachádzajú v popise výrobku.

Aplikáciu a možnosti použitia špecializovaného strešného tmelu si môžete pozrieť aj v krátkom videu:

Silikónové tmely

Ponúkame aj vysokokvalitný univerzálny silikónový tmel, ktorý vytvára pevný a trvalo pružný spoj. Možno ho použiť bez použitia základného náteru na vnútorné a vonkajšie vyplnenie a lepenie. Je vhodný na utesnenie obvodových škár okenných a dverových rámov, dilatačných škár a spojov. Môžete ho použiť aj pri domácich prácach alebo v domácnosti.

Má vynikajúcu priľnavosť k väčšine stavebných materiálov:

 • sklo
 • sklenené kazety
 • keramika
 • lakované povrchy
 • Drevo
 • väčšina plastov

Vďaka širokému spektru použitia je dobré mať ho po ruke v každej domácnosti alebo dielni.

Lepidlá - spoj, ktorý drží

Montážne lepidlo je neoceniteľným nástrojom na spájanie rôznych materiálov. Vďaka svojej vynikajúcej priľnavosti a trvanlivosti ponúka efektívne riešenie pre širokú škálu projektov. Či už pracujete s drevom, sklom, tehlami alebo betónom. Poskytuje spoľahlivé a trvanlivé upevnenie. Montážne lepidlo Tytan FIX2 CLEAR je preto vhodné na rôzne montážne a dokončovacie práce v stavebníctve. Možno ho však použiť aj v domácnosti.

Medzi hlavné výhody montážneho lepidla patria:

 • Bezfarebný spoj
 • Rýchle a trvanlivé počiatočné viazanie
 • Vytvára pružný kĺb
 • Vysoká medz pevnosti
 • Vysoká priľnavosť k bežným stavebným povrchom, dokonca aj k nenasiakavým
 • Odolnosť voči vlhkosti a UV žiareniu

Montážne lepidlo ponúka širokú škálu aplikácií. Je ideálne na lepenie soklových líšt a prahov, zabezpečuje pevné spojenie podlahových dosiek a umožňuje bezproblémové pripevnenie keramických obkladov a dlažieb. Jeho všestrannosť a spoľahlivé lepenie z neho robia nepostrádateľný nástroj pre vaše projekty.

Tytan Professional - spoľahlivosť a kvalita

Či už siahnete po tmely, silikóne alebo lepidle, nič nepokazíte. Výrobky Tytan poskytujú špičkovú kvalitu a spoľahlivosť, ktorú oceníte pri svojej práci. Na našej webovej stránke strefa.cz nájdete aj ďalšie náradie a príslušenstvo, ktoré sa vám bude pri práci hodiť, napríklad vytláčacie pištole,pracovné rukavice alebo špachtle. Ak máte akékoľvek otázky alebo potrebujete pomôcť s výberom, neváhajte nás kontaktovať.

Vytvorené8. 1. 2024

Súbory cookie zabezpečujú fungovanie webovej stránky a umožňujú nám ju ďalej zlepšovať. Reklamy sa môžu zobrazovať aj na iných stránkach. Ak súhlasíte, kliknite na tlačidlo Povoliť všetko.

Podrobné nastaveníPovoliť všetko