.    Vážení zákazníci, predajňa aj eshop bude od 5.7. - 7.7.2023 UZAVRETÁ!

Všetko, čo potrebujete vedieť o farbách žľabov KJG

Barvy KJG okapů

 

<![endif]-->

Odkvapový systém je základným funkčným prvkom domu, ale nie je dôvod, aby ste pri jeho výbere nebrali do úvahy estetiku. Farebná škála môže byť rovnako dôležitým aspektom ako materiál alebo povrchová úprava. Zistite, či odkvapy KJG splnia vaše požiadavky vo všetkých týchto ohľadoch.


Prečo žľaby KJG?

Každý materiál použitý na výrobu odkvapového systému má svoje výhody a nevýhodyV Českej republike sa však najviac predávajú žľaby zo zinku od rôznych výrobcov. My sa zameriavame na značku KJG, pretože:

  • má množstvo certifikátov STN a ISO, ktoré deklarujú kvalitu a trvanlivosť výrobkov, ale aj environmentálne riadenie,
  • ponúka širokú škálu materiálov vrátane lakovaného zinku, ktorý je bezúdržbový a odolnejší,
  • zaručuje rýchlu a jednoduchú montáž, ktorú zvládnete sami,
  • okrem svojej kvality sa vyznačujú aj estetickým vzhľadom, ktorý dokonale dopĺňa exteriér budov.

A práve na posledný bod sa teraz zameriame, pretože vzorkovník farieb KJG ponúka naozaj rozmanité možnosti.

Ako si vybrať z farieb KJG

Odkvapy môžete ponechať v metalickej farbe, ktorá pôsobí neutrálne. Dobre poslúžia bielo-hliníkové odtiene KJG RAL 9006 a KJG RAL 9007. Ďalšou možnosťou je osadiť dom farebnými odkvapmi, ktoré môžete zladiť s farbou strechy. echy, fasády alebo okien - buď jemne tón v tóne, alebo vo výrazných kombináciách.

Kbordovej fasáde dokonale ladí antracitový odkvapový systém, t. j. KJG RAL 7016, a prašná sivá (KJG RAL 7037). Antracitová farba pôsobí dôstojne a umocňuje luxusný vzhľad budovy.

Antracitový KJG okapový systém

Tehlovočervenú strešnú krytinu vkusne dopĺňajú žľaby v rovnakej oceľovo červenej farbe (KJG RAL 3009 ),

Hnedé okenné rámy a krémová fasáda ladia s hnedou pozinkovanými žľabmi (KJG RAL 8004 medeno-hnedá, KJG RAL 8019 tmavohnedá).

Prepamiatkovo chránené budovy je najvhodnejšia medená farba. Na rozdiel od pravej medi kovová meď (KJG RAL Extra) neoxiduje a zostáva rovnaká.

Machovo zelená (KJG RAL 6005) a trávovo zelená (KJG RAL 6011) farba odkvapu sa hodí kbudovám na vidieku moderné budovy, ktorých majitelia sa neboja výrazných farieb, potom tmavomodrá (KJG RAL 6005).

Vzor RAL KJG pozinkovaných lakovaných žľabov zahŕňa aj iné farby, napr. intenzívne čiernu (RAL 9005) alebo bielu (RAL 9010).

Nezabudnite na detaily

Odkvapové systémy sa skladajú z viacerých častí a spoločnosť KJG ich všetky dodáva s označením RAL. Môžete tak získať nielen žľaby a zvody v rovnakej farbe, ale aj:

Komponenty KJG okapového systému

Čo vlastne znamená RAL?

Vzorkovník farieb RAL je celosvetovo uznávaná farebná škála. Používa sa na nátery interiérov a exteriérov a vo všeobecnosti v stavebníctve. RAL je skratka pre ReichsAusschuss für Lieferbedingungen (Ríšsky výbor pre dodávanie podmienky) a zaručuje, že vždy dostanete presne rovnaký odtieň.

Farba označená RAL 8017 bude vždy čokoládovo hnedá, bez ohľadu na výrobcu na akomkoľvek výrobku.

Vzorník barev RAL

Keď sa poškriabe odkvap

Ak sa niektorá časť pozinkovaného lakovaného odkvapového systému počas inštalácie odrie, nezúfajte, k dispozícii sú opravné farby. Poškriabanú plochu jednoducho natrite štetcom, ktorý sa dodáva pod uzáverom.

V našej ponuke nájdete najobľúbenejšie odtiene opravárenských farieb KJG, t. j. antracitovú RAL 7016, tmavohnedú RAL 8019, oceľovočervenú RAL 3009 a prachovo šedú RAL 7037.

Môžete si tiež vybrať z niekoľkých odtieňov opravnej farby v spreji na pozinkované žľaby. Ide o rýchloschnúci výrobok na báze akrylátu, ktorý je odolný voči poškriabaniu, korózii a poveternostným vplyvom vrátane UV žiarenia.

Opravná barva KJG

Zistite všetko o odkvapoch a oveľa viac

V našom časopise nájdete množstvo užitočných rád o odkvapových systémoch. Užitočné pre vás môžu byť návody na montáž odkvapových hákov a článok o spájaní odkvapov. Ak chcete byť v obraze a pravidelne dostávať informácie o odkvapových systémoch, dome a záhrade, nezabudnite si predplatiť časopis STREFA.

 

Prihlásiť sa na

 

Vytvorené5. 12. 2022
Záleží nám na vašom súkromí

Súbory cookie zabezpečujú fungovanie webovej stránky a umožňujú nám ju ďalej zlepšovať. Reklamy sa môžu zobrazovať aj na iných stránkach. Ak súhlasíte, kliknite na tlačidlo Povoliť všetko.

Povoliť všetkoPodrobné nastavení