.    Vážení zákazníci, predajňa aj eshop bude z dôvodu štátneho sviatku 01.05.24 UZAVRETÁ !

Hrebeň RŠ 333, 3 bm, český hliník, tmavohnedá RAL 8019

Hrebeň RŠ 333, český hliník, tmavohnedá RAL 8019
Hrebeň RŠ 333, český hliník, tmavohnedá RAL 8019
Hrebeň RŠ 333, český hliník, tmavohnedá RAL 8019
Vybrať variantu
Dĺžka 1 bm
Zákazková výroba
Dĺžka 2 bm
Zákazková výroba
Dĺžka 3 bm
Zákazková výroba
Celková cena25,63 EUR s DPH
Kúpiť
Odber v násobkoch 1 ks
Cena za ks 25,63 EUR s DPH
Zákazková výrobaohýbáme a stříháme
Kód0103391VýrobcaSTREFA s.r.o.Záruka24 mesiacov

Ridge RŠ 333, český hliník, RAL 8017 hnedá

Hrebeň s rozvinutou šírkou 333 mm je vyrobený z plechu s celkovou šírkou 33,3 cm. Je vhodný predovšetkým pre väčšie stavby, ako sú rodinné domy. Tento typ sa používa len na sedlových strechách ako ukončenie strešnej krytiny siahajúcej po hrebeň. Ako strešnú krytinu možno použiť nízku krytinu, ktorá sa kladie priamo na debnenie. Patria sem asfaltové šindle, plastové krytiny Capacco a Ekoternit, hliníkové krytiny, lepenka atď. Hrebeň sa kladie od okraja strechy v najnižšom bode hrebeňa. Ak je hrebeň strechy dokonale rovný, nezáleží na tom, z ktorej strany začnete hrebenáč klásť. Pred položením musíte najprv nainštalovať podklad pod odkvap, samotný odkvap, na ktorom bude strecha ležať.Strešnú fóliu, záveternú latu, strešnú krytinu a potom hrebeň.

Umiestnenie hrebeňa na streche

Hrebenáč sa vyrába s vnútorným uhlom približne 110°, tento uhol je vhodný pre všetky sklony striech, pretože sa dá ľahko prispôsobiť akémukoľvek uhlu. Hrebenáč by sa mal klásť od záveternej hrany hrebeňa pomocou vodováhy od najnižšieho bodu hrebeňa. Hrebeň by mal byť dostatočne široký, aby zakryl lepenkové klince a konce strešnej krytiny. Takto položený hrebeň sa dá pripevniť k streche.

Upevnenie hrebeňa na strechu

Hrebeň upevnite pomocou inštalatérskych skrutiek, ktoré sú vybavené gumovou podložkou. Skrutky umiestňujeme vždy na vonkajšiu stranu hrebeňa proti sebe a keďže skrutky budú viditeľné, vyberáme ich podľa farby plechu.
Umiestniteinštalačné skrutky s podložkou EPDM vo vzdialenosti 50 cm od seba, pozri obrázok.

Spojenie s mušľami

Spojenie je úplne jednoduché, stačí nasadiť hrebeň na už pripevnený hrebeň a zachovať presah aspoň 5 cm. Nad hrebeňom nie je položená žiadna strešná fólia, preto spoj nie je chránený proti zatekaniu vody. Z tohto dôvodu musí byť hrebeň položený od najnižšieho bodu strechyHrebenáč sa musí položiť v najnižšom bode strechy, aby voda nestekala na debnenie. Potom všetko pevne zaistite v mieste spoja klampiarskymi skrutkami s EPDM podložkou.

Podrobný prehľad obkladov v ponuke

FarbaHnedá (RAL 8019)
Rozvinutá šírka333 mm
MateriálČeský hliník
PovrchHladký
VariantDĺžka 3 bm
VýrobcaSTREFA s.r.o.
Popis

Súbory cookie zabezpečujú fungovanie webovej stránky a umožňujú nám ju ďalej zlepšovať. Reklamy sa môžu zobrazovať aj na iných stránkach. Ak súhlasíte, kliknite na tlačidlo Povoliť všetko.

Podrobné nastaveníPovoliť všetko