.    Vážení zákazníci, predajňa aj eshop bude od 5.7. - 7.7.2023 UZAVRETÁ!

Pútko RŠ 250, 2 bm, lakovaný zinok, antracit RAL 7016

Žľaby sú veľmi dôležitým prvkom ochrany strechy pred zatekaním vody a predlžujú životnosť strechy.
Kľučka RŠ 250, lakovaný zinok, antracitová farba RAL 7016
Kľučka RŠ 250, lakovaný zinok, antracitová farba RAL 7016
Kľučka RŠ 250, lakovaný zinok, antracitová farba RAL 7016
Vybrať variantu
Dĺžka 2 bm
Skladom
Dĺžka 3 bm
Zákazková výroba
Dĺžka 1 bm
Zákazková výroba
Celková cena13,84 EUR s DPH
Kúpiť
Odber v násobkoch 1 ks
Cena za ks 13,84 EUR s DPH
Máme skladom 13 ksihned k odběru
Kód0095584VýrobcaSTREFA s.r.o.Záruka24 mesiacov

Kľučka RŠ 250, lakovaný zinok, antracitová farba RAL 7016

Odkvapy s rozvinutou šírkou 250 mm sú vyrobené z plechu s celkovou šírkou 25 cm. Používa sa na všetkých budovách, kde je strešná krytina: asfaltový šindeľ, lepenka, PVC fólia, Capacco, Eureko, Ekoternit, atď.... Úžľabie je veľmi dôležité, pretože slúži ako ochrana proti zatekaniu vody a predlžuje životnosť celej strechy. Odkvapy sa hákujú do podkladu a pribíjajú sa len z vnútornej strany tak, aby krytina prekrývala klince. Z tohto dôvodu sa odkvapy nemôžu pribíjať z vonkajšej strany ako podklad, pretože klince by boli viditeľné a voda by mohla zatiecť do debnenia. Po montáži podkladu a odkvapu sa celá konštrukcia následne prekryje strešnou fóliou IKo ECO, Iko Pro, Iko Pro plus, Bauder TOP TS 40 NSK alebo Bauder Top UDS 1,5 NSK.

Montáž žľabu na pripravený podklad

Podklad musí byť pripravený a pripevnený k debneniupred samotnou montážou žľabu. Pokyny na montáž nájdete v produkte"podklad pod žľaby". Na takto pripravenom podklade môžeme začať s montážou žľabu. Zaháknite vonkajší okraj žľabu za ohnutý okraj podkladu, pozri obrázok.
Ak máme žľab po celej dĺžke zavesený na podklade, môžeme ho otočiť a položiť na debnenie.
Pred pripevnením žľabu musí byť zarovnaný s okrajom podkladu. Na nasledujúcom obrázku je detail žľabu zaveseného na podklade.

Upevnenie odkvapu na strechu

Odkvapy pripevnite v 20 cm odstupoch asi 1 cm od vnútorného okraja pomocou kladiva a kartónových klincov. Materiál klincov (CU, FeZn a AL) vždy vyberajte podľa materiálu použitého pri výrobe obkladu. Šindle nie je potrebné predvŕtať, kartónový klinec prejde cez materiál.
Klince sa na rozdiel od podkladu umiestňujú len v jednom rade, takže následná strešná fólia a krytina prekrývajú klince. Tým sa zabezpečí, že na debnenie nezateká voda a predĺži sa životnosť celej strechy. Preto odporúčame použiť na každý úžľabie podkladovú fóliu, ktorá má veľmi dôležitú funkciu v prípade silného vetra.

Pripojenie žľabu

Spojeniežľabov je veľmi jednoduché, stačí žľab nasadiť na už pripevnený žľab a zachovať presah aspoň 5 cm. Na to musíte myslieť pri objednávaní lemovania, aby ste mali dostatok materiálu navyše. Potom pokračujte v upevňovaní na strechu rovnakým postupom ako pri predchádzajúcom žľabe.

Podrobný prehľad obkladov v ponuke

FarbaAntracit (RAL 7016)
Rozvinutá šírka250 mm
MateriálLakovaný pozink
PovrchHladký
VariantDĺžka 2 bm
VýrobcaSTREFA s.r.o.
Popis
Záleží nám na vašom súkromí

Súbory cookie zabezpečujú fungovanie webovej stránky a umožňujú nám ju ďalej zlepšovať. Reklamy sa môžu zobrazovať aj na iných stránkach. Ak súhlasíte, kliknite na tlačidlo Povoliť všetko.

Povoliť všetkoPodrobné nastavení