Náveterná lišta RS 250, 2 bm, český hliník, tmavohnedá RAL 8019

Na ukončenie strechy v štíte sa používa lišta proti poveternostným vplyvom, ktorá chráni strechu pred vodou a poveternostnými vplyvmi.
Náveterná lišta RŠ 250, český hliník, tmavohnedá RAL 8019
Náveterná lišta RŠ 250, český hliník, tmavohnedá RAL 8019
Náveterná lišta RŠ 250, český hliník, tmavohnedá RAL 8019
Vybrať variantu
Dĺžka 1 m
Zákazková výroba
Dĺžka 2 m
Skladom
DĹŽKA 3 M
Skladom
Celková cena14,58 EUR s DPH
Kúpiť
Odber v násobkoch 1 ks
Cena za ks 14,58 EUR s DPH
Máme skladom 206 ksihned k odběru
Kód0103316VýrobcaSTREFA s.r.o.Záruka24 mesiacov

Odvetrávacia lišta RŠ 250, český hliník, RAL 8019 hnedá

Náveterná tyč s rozvinutou šírkou 250 mm je vyrobená z plechu s celkovou šírkou 25 cm. Je vhodná predovšetkým pre menšie stavby, ako sú pergoly, garáže, prístrešky a kôlne. Tento typ sa používa na sedlových a šikmých strechách, kde nie je odkryté podkrovie alebo stena. Ako strešnú krytinu možno použiť nízku strešnú krytinu, ktorá sa kladie priamo na debnenie. Patria sem asfaltové šindle, plastové krytiny Capacco a Ekoternit, hliníkové krytiny, lepenka atď. Poveternostné krytiny sa kladú od odkvapovej hrany postupne smerom k hrebeňovej hrane. Pred kladením je potrebné najprv nainštalovať podklad pod odkvap, samotný odkvap, na ktorom bude ležať záveterná lata, a potom strešnú fóliu. Na objednávku vyrábame dĺžky 1 m, 2 m a 3 m.

Príprava závetria

Skôr ako začnete montovať samotnú záveternú lištu na strechu domu, musíte vykonať niekoľko úprav. Najskôr si na vodorovnú časť strechy nakreslite čiaru, približne 2,5 cm od okraja závetria.
Po nakreslení môžete začať vyrezávať vyznačenú časť, najlepšie pomocou inštalatérskych nožníc, ktoré sú na to určené.
Pripevnite upravenú záveternú lištu k bočnej hrane strechy tak, aby ležala na už pripevnenom odkvape a po celej dĺžke debnenia. Vyrezanú časť umiestnite rovnobežne s okrajom odkvapu. Tento výrez zároveň umožní estetické zakrytie odkvapu zo strany. Týmto krokom máme odkvapovú lištu pripravenú na upevnenie.

Pripevnenie závetria k streche

Pripevnite lištu vo vzdialenosti 50 cm od bočnej strany pomocou klampiarskych skrutiek s gumovou podložkou vo farbe obkladu.
Záveternú lištu je tiež potrebné pripevniť kvodorovnej ploche pod strešnou krytinou. Na tento účel sa používajú klampiarske západky, vždy po 30 cm. Závetrie sa zavesí za okraj odvodňovacej drážky a pribije sa lepenkovým klincom.

Pripojenie závetria

Pred spojením oboch koľajníc sa musí najprv odrezať spodný roh už pripevnenej závetrnej koľajnice. Odporúčame použiť nožnice na plech Stubai "Pelican".
Novú záveternú lištu nasuňte zhora na už pripevnenú lištu. Zaháknite odkvapovú hranu novej lišty v mieste rezu a posuňte záveterné lišty k sebe tak, aby vznikol 2 cm presah.
Stlačte okraje žľabu k sebe vspodnej časti spoja. Na to budete potrebovať klampiarske skladacie kliešte, aby ste nepoškodili plech alebo farbu.
Pri každom spoji musí byť záveterná lišta priskrutkovaná pomocouinštalatérskej skrutky sgumovou podložkou. Nezabudnite skrutkovať na tej strane spoja, kde je horná lišta.

Pripojenie závetria na hrebeni

Umiestnite zavetrovacie dosky na okraj debnenia tak, aby mali potrebný presah cez okraj hrebeňa. Pomocou stolárskeho uholníka nakreslite zošikmenie vertikálne od okraja hrebeňa pozdĺž osi strechy.
Teraz vystrihnite predkreslené skosenie pomocou nožníc na plech Stubai "Pelican". Pri vodorovnej časti záveternej laty, ktorá leží na debnení pod strešnou krytinou, ponechajte na zvislej strane presah ple chu cez vystrihnutý úkos. Presah je 3 cm na jednej lište a 2 cm na druhej lište, aby sa plechy mohli do seba skladať.
Pomocou klieští ohnite vzniknutý 3 cm presah ple chu na vodorovnej strane záveternej koľajnice smerom nahor do pravého uhla. S ohnutým plechom potom budeme pracovať v poslednom kroku po pripevnení oboch záveterných koľajníc k streche.
Navetrovacie laty zasuňte do seba, aby nevznikla medzera v spoji medzi latami.
Dve záveterné lišty vedľa spoja zo strany priskrutkujte pomocou inštalatérskych skrutiek s gumovými podložkami .
Posledným krokom je zloženie spojov záveterných koľajníc na hrane hrebeňa. Skladanie rozdelíme do troch krokov: 1) Preložíme 1 cm plechu cez kratší list druhej lišty, 2) plech preložíme a dôkladne navlhčíme.3) Kladivom ohneme prekrývajúci sa ple ch na jednu stranu.

Podrobný prehľad obkladov v ponuke

FarbaHnedá (RAL 8019)
Farba - typREST farby
Rozvinutá šírka250 mm
MateriálČeský hliník
PovrchHladký
VariantDĺžka 2 m
VýrobcaSTREFA s.r.o.
Popis

Súbory cookie zabezpečujú fungovanie webovej stránky a umožňujú nám ju ďalej zlepšovať. Reklamy sa môžu zobrazovať aj na iných stránkach. Ak súhlasíte, kliknite na tlačidlo Povoliť všetko.

Podrobné nastaveníPovoliť všetko