Použitie netkanej geotextílie HOME NETEX

Netkaná textílie GEONETEX

Do nášho sortimentu sme novo zaradili netkanú geotextíliu, ktorá sa stane neoceniteľným pomocníkom pri mnohých vašich záhradných projektoch alebo pri výstavbe chodníkov a terás. Používa sa najmä pre svoje separačné schopnosti.

Dokáže dokonale oddeliť sypký materiál od okolia. Zabraňuje znečisteniu povrchu (trávnika, chodníka atď.) zeminou, pieskom alebo iným materiálom a tiež zabraňuje strate tohto materiálu.

Používa sa predovšetkým na oddelenie zrnitých konštrukčných vrstiev vozoviek a chodníkov od mäkkého podkladu. Tým sa môže zabrániť znehodnoteniu týchto vrstiev premrznutou zeminou z podložia a s tým súvisiacemu zníženiuzníženiu únosnosti konštrukcie, ktoré sa môže prejaviť napríklad vyjazdením koľají v kryte vozovky.

Geotextília NETEX HOME má tiež filtračné vlastnosti, ktoré zabezpečujú priepustnosť vody a zároveň zadržiavajú jemné častice pôdy. Chráni teda buď zemnú konštrukciu pred vylúhovaním zeminy, alebo pred jemnými časticami. V praxi sa používa najmä na ochranu drenážneho systému alebo na ochranu stien pred znečistením vylúhovanou zeminou.

Příklad využití geotextilie


NETEX HOME je netkaná geotextília vyrobená zo 100 % polypropylénu technológiou vpichovania s tepelne upraveným kalandrovaným povrchom. Je chemicky vysoko odolná a nepodlieha plesniam ani hnilobe. Životnosť je minimálne 25 rokov pri skladovaní v pôde s pH 4-9 pri teplote 25 °C. Výrobok je stabilizovaný UV žiarením počas 6 mesiacov (t. j. počas tejto doby musí byť zakrytý).

geotextilie NetexHome geotextilie NetexHome

Netex Home 1x10m

(10m2/rola)

Netex Home 1x25m

(25m2/roľa)

tlačítko koupit tlačítko koupit


Príklady použitia geotextílií

Pri použití medzi podkladom a pieskom na dláždenie zostávajú povrchy terás, príjazdových ciest a chodníkov rovné a spevnené.

Spevňujúce, filtračné a separačné vlastnosti netkaných textílií sa využívajú pri výstavbe ciest. Cesty a chodníky sú pevné a nedeformujú sa.

Obloženie odvodňovacej priekopy zabezpečuje ochranu odvodňovacieho telesa a jeho filtračnú a drenážnu funkciu.

NETEXHOME chráni trávu a iné citlivé povrchy pred znečistením a poškodením.

Separačná a filtračná kapacita je veľmi vhodná na budovanie pieskovísk alebo skladovanie sypkého materiálu. NETEXHOME oddeľuje piesok od podložia a zabraňuje jeho znečisteniu.

Pri oporných múroch a palisádach oddeľuje zeminu alebo iné materiály a zároveň zabraňuje ich prenikaniu cez trhliny.

Pri stavbe rastlinných žľabov a záhradných kvetináčov zabezpečuje separačná vlastnosť materiálu NETEXHOME oddelenie štrku a zeminy a zabraňuje ich zmiešaniu.

Pri výstavbe umelých nádrží chránia geotextílie hydroizolačný materiál pred možným poškodením.

Vytvorené20. 1. 2020

Súbory cookie zabezpečujú fungovanie webovej stránky a umožňujú nám ju ďalej zlepšovať. Reklamy sa môžu zobrazovať aj na iných stránkach. Ak súhlasíte, kliknite na tlačidlo Povoliť všetko.

Podrobné nastaveníPovoliť všetko