.    Vážení zákazníci, predajňa aj eshop bude z dôvodu štátneho sviatku 01.05.24 UZAVRETÁ !

Podklad pod odkvap RŠ 167, 2 bm, český hliník, tmavohnedá RAL 8019

Základňa žľabu RŠ 167, český hliník, tmavohnedá RAL 8019
Základňa žľabu RŠ 167, český hliník, tmavohnedá RAL 8019
Základňa žľabu RŠ 167, český hliník, tmavohnedá RAL 8019
Vybrať variantu
Dĺžka 2 m
Skladom
DĹŽKA 3 M
Zákazková výroba
Dĺžka 1 m
Zákazková výroba
Celková cena8,24 EUR s DPH
Kúpiť
Odber v násobkoch 1 ks
Cena za ks 8,24 EUR s DPH
Máme skladom 142 ksihned k odběru
Kód0103411VýrobcaSTREFA s.r.o.Záruka24 mesiacov

Podklad pre odkvapy RŠ 167, český hliník, RAL 8017 hnedá

Základňa s rozvinutou šírkou 167 mm je vyrobená z plechu s celkovou šírkou 16,7 cm. Používa sa na všetkých budovách, kde je potrebné strechu obložiť žľabmi, najmä pre strešné krytiny, ako sú asfaltové šindle, lepenka, PVC fólie atď. Podložka je dôležitou súčasťou odkvapu, pretože slúži ako ochrana proti vetru a drží celý odkvap na mieste. Žľab sa zavesí za podklad a pribije sa len z vnútornej strany tak, aby strešná krytina následne prekrývala klince. Z tohto dôvodu nemožno žľab pribiť z vonkajšej strany ako podklad, pretože klince by boli viditeľné a do debnenia by mohla zatiecť voda. Po montáži podstrešnej fólie a odkvapu sa celá konštrukcia následne pokryje strešnou fóliou IKo ECO, Iko Pro, Iko Pro plus, Bauder TOP TS 40 NSK alebo Bauder Top UDS 1,5 NSK.

Príprava podkladu pod odkvap

Pred začatím montáže podkladu na debnenie je potrebné zmerať presah pomocou meracieho pásu. Presah podkladu pod odkvapom by mal byť približne 5 cm po celej dĺžke odkvapovej hrany.

Upevnenie podkladu na strechu

Podklad pripevnite 20 cm od vnútorného okraja pomocou kartónových klincov a kladiva. Materiál klincov (CU, FeZn a AL) sa vždy volí podľa materiálu použitého pri výrobe obkladu. Podklad nie je potrebné predvŕtať, kartónový klinec prejde cez materiál.
Potom upevnite podklad z vonkajšej strany pomocou kartónových klincov. Tentoraz však klince umiestnené v strede medzery medzi klincami v hornom rade, pozri obrázok. Majte na pamäti, že podklad má 5 cm presah cez debnenie, takže klinec musíte umiestniť približne 7 cm od okraja podkladu.

Pripojenie substrátu

Vprípade podkladu pod odkvapom je pripojenie úplne jednoduché, stačí ho položiť na už pripevnený podklad a zachovať presah aspoň 5 cm. Na to musíte myslieť pri objednávaní oplechovania, aby ste mali dostatok materiálu navyše. Potom pokračujte v upevňovaní na strechu rovnakým postupom ako pri predchádzajúcom podklade.

Podrobný prehľad obkladov v ponuke

FarbaHnedá (RAL 8019)
Rozvinutá šírka167 mm
MateriálČeský hliník
PovrchHladký
VariantDĺžka 2 m
VýrobcaSTREFA s.r.o.
Popis

Súbory cookie zabezpečujú fungovanie webovej stránky a umožňujú nám ju ďalej zlepšovať. Reklamy sa môžu zobrazovať aj na iných stránkach. Ak súhlasíte, kliknite na tlačidlo Povoliť všetko.

Podrobné nastaveníPovoliť všetko